Uczucie zmęczenia, niewyspania i apatii u 15-latka

Moj 15 letni syn jest ciagle zmeczony, niewyspany choc duzo spi, apatyczny.Dzieje sie tak mniej wiecej od pazd2014. Nie ma apetytu choc lubil zjesc, schudl bardzo w krotkim czasie. Boli go od miesiaca pod prawa lopatka.Tsh ok.Cukier z palca na czczo 91 i 92, dwa badania byly. Morfologia ok jak mowi lekarz. Niby ok a ciagle sie zle czuje.Ciagle by spal. Nawet z kolegami nie chce mu sie wychodzic. Bola go czasem oczy i mowi ze zle widzi.Mam z nim dobry kontakt i zawod milosny i narkotyki odpadaja.

Okres adolescencji jest bardzo trudny z psychologicznego punktu widzenia. Objawy mogą wskazywać na depresję, kwestią do rozstrzygnięcia przez psychologa jest to czy jest ona rozwojowa czy też trzeba z nią walczyć. Depresja nie musi mieć żadnej obiektywnej podstawy w wydarzeniach zewnętrznych lub utratach. Rozwija się wg kompletnie innej dynamiki niż żałoba z którą wydaje się ją Pani mylić.