Uczucie ciągłego zmęczenia nóg - co może być przyczyną?
Witam strasznie bolą mnie nogi i uczucie ciągłego zmęczenia nóg jakby z waty i uczucie gorąca w stopach. Usg żył prawidłowe, neurolog przepisał alventa i kazał zażywać że przejdzie ale biorę już 5 tyg i poprawy nie ma jak bolały tak bolą. TK kręgosłupa lędźwiowego opis lewowypukla skolioza, pogłębienie lordizy ledzwiowej. Nal4 l5 niewielkie posridkowe uwypuklenie krążka miedzykregowego. Na poziomie l5 s1 posrodkowa wypyklina krążka miedzykregowego midelujaca przednią ścianę worka oponowego, częściowo wypelniajaca zachylki boczne kanału kręgowego. Niezamkniecie łuku kręgu s1. Czy takie coś mogą powodować takie bóle nóg bo pani neurolog do końca mi tego nie wyjaśniła. Przepisała jeszcze zabiegi czyli masaż kończyn ćwiczenia i laser. A mnie bolą nogi tak jakby mi ktoś od środka kości rozrywalo i pieką. Jaka może być orientacyjna przyczyna. Jakie jeszcze badania mogę jeszcze zrobić aby ustalić przyczynę. Dodam że morfologie i crp i ob wyszły ok

KOBIETA, 36 LAT ponad rok temu
Bóle kręgosłupa
Spędzamy zbyt wiele czasu w pozycji siedzącej. Prowadzi to do bólu pleców. Warto wstać,przejść się. Zredukujemy wtedy dolegliwości bólowe kręgosłupa.
Szanowna Pani, tak, ucisk na korzenie rdzeniowe przez wypuklinę może dawać objawy bólowe kończyn