Uczucie ciała obcego podczas przełykania

Pomocy. Mam 62 lata Od 10 m-cy czuje przy przelykaniu jakby osc od ryby siedziala mi w gardle przy uchu z prawej strony.To nie jest bol ale okropnie irytujace.W dzien jest ok ale najgorsze jest wieczorem.Wtedy bola mnie uszy , glowa i przy zuchwach po obu stronach oraz zeby na gorze i dole. Zaznaczam iz z zebami jest wszystko w porzadku.Robiono mi RTG oraz tomografie komputerowa i nic nie wykazaly oba badania. Mam problemy z nerwica i depresja od bardzo dawna biore leki.Anna

Witam Panią. Dobrze, że zadbała Pani o zrobienie badań. Dla pewności skonsultowałbym się jeszcze z lekarzem internistą w celu wykluczenia podłoża somatycznego doznawanych przez Panią objawów. Jeżeli wyniki badań będą negatywne, a od dawna zmaga się Pani z nerwicą – proszę umówić się na wizytę do psychoterapeuty, bo być może Pani dolegliwości mają charakter psychogenny. W przypadku tzw. zaburzeń nerwicowych psychoterapia jest jedną z najskuteczniejszych metod leczenia. Życzę powrotu do dobrego samopoczucia.

Serdecznie pozdrawiam.