Uczucie ciężkiej głowy a leczenie depresji

Trzy lata temu przez około rok leczyłem się na depresję, miałem wtedy często uczucie ciężkiej głowy i kojarzyłem zawsze jedno z drugim.Po leczeniu już przez długi czas było spokojnie, natomiast teraz wydaje mi się że depresji już nie mam,ale zaczynam dosyć często znowu mieć to uczucie ciężkiej głowy(nie wiem jak to lepiej opisać,często przeszkadza to uczucie w zebraniu myśli, skupieniu się).Czy przyczyna może leżeć gdzieś indziej?Co powinienem zrobić,dokąd najpierw się udać lub na jakie badania?

Dzień dobry,

Myślę, ze w pierwszej kolejności powinien się Pan skonsultować z lekarzem rodzinnym (internistą), żeby wykluczyć możliwe przyczyny somatyczne tej dolegliwości. Czasami te same objawy mogą mieć różne podłoże, także trzeba wykluczyć bardziej podstawowe przyczyny np.: nadciśnienie, inne choroby somatyczne. Internista powinien przeprowadzić wstępną diagnostykę i pokierować Pana dalej ewentualnie zalecić konsultację neurologa lub innego specjalisty.
Pisze Pan "wydaje mi się, że depresji już nie mam", nie do końca wiem jak to rozumieć. Jeśli ma Pan jakąś wątpliwość, może warto skonsultować się z psychiatrą, żeby omówić pozostałe objawy i wykluczyć depresję. Na NFZ nie potrzebne jest skierowanie do psychiatry chociaż terminy są dość odległe, dlatego może warto się już umówić a jednocześnie prowadzić diagnostykę u internisty.

Rozumiem, że była Pan leczony farmakologicznie, ponieważ w pytaniu nie podał Pan takiej informacji.

Warto aby skorzystał Pan z konsultacji u specjalisty: psychoterapeuty.