Uczucie ciężkości przy zakażeniu Helicobacter Pylori

Mam helicobacter pylori i refluks żołądkowy. Po posiłku jest mi bardzo ciężko na żołądku, jest to uczucie ciężkiej kuli leżącej w brzuchu. co na to poradzić?

Witam,
są to tzw. objawy dyspeptyczne. Pomocne moga byc leki takie jak NoSpa czy Meteospasmyl lub dostępny bez recepty Espumisan. Istotna też jest dieta - unikanie ciężko strawnych posiłków i gazowanych napojów. W razie braku poprawy konieczna jest wizyta u lekarza.

pozdrawiam
Marcin Rutkowski