Uczucie do przyjaciela a jego myśli o byłej dziewczynie

Witam, Wplątałam się w uczuciowy trójkąt - Ja, Mój Przyjaciel (,w którym się zakochałam) i Jego była dziewczyna... Byliśmy razem na urlopie, spotykamy się kiedy tylko znajdziemy wolną chwilę i krótko mówiąc nie zachowujemy się jak przyjaciele... Chodzimy za rękę, całujemy się namiętnie, kochamy... Natomiast cały czas czuję jej oddech na plecach. On czasami zastanawia się czy nie chce do niej wrócić, a mnie to tak strasznie boli... Cały czas na Niego czekam... Kocham Go jak nikogo nigdy :(
KOBIETA ponad rok temu

Mgr Kamila Drozd Psycholog

Witam serdecznie!
Wydaje mi się, że Pani przyjaciel/partner nie zakończył jeszcze poprzedniego związku z dziewczyną i zbyt szybko zaangażował się w relację z Panią, dlatego Pani odczuwa oddech byłej partnerki przyjaciela/partnera na plecach, a on zastanawia się, czy do niej wrócić. Być może zaangażował się w związek z Panią, by zapomnieć o poprzedniej partnerce, ale nie wziął pod uwagę, że takim zachowaniem może Panią skrzywdzić. Państwa związek jest daleki od przyjaźni – pojawia się namiętność, bliskość fizyczna, pożądanie. Państwa związek jak najbardziej przypomina związek bliskich sobie osób. Radziłabym Pani porozmawiać delikatnie z przyjacielem/partnerem na temat Pani uczuć, na temat tego, że boli Panią „uczuciowy trójkąt”, że Pani chłopak rozważa powrót do byłej dziewczyny, gdy wcześniej całuje się namiętnie z Panią i daje nadzieje na poważny związek. Proszę powiedzieć przyjacielowi/partnerowi, co Pani do niego czuje i czego się obawia. Niech spróbuje go Pani zachęcić do szczerej rozmowy i zwierzeń. Co on do Pani czuje? Czego chce? Jak wyobraża sobie Waszą relację za rok albo dwa lata? Co myśli o byłej dziewczynie? Czy zależy mu na niej jeszcze? To ważne pytania, na które powinna Pani znać odpowiedź, by czuć się bezpiecznie w związku.
Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Witaj,
Zastanów się do jakiej " gry", zaprosił cię twój przyjaciel?
Czy nie wydaje ci się, że on gra na twoich uczuciach?
To co robi , jest w stosunku do ciebie nieuczciwe >
Jeśli nie odwzajemnia twoich uczuć, nie powinien spotykać się z tobą, a już na pewno nie powinien dopuszczać do zbliżeń fizycznych.
Zrobił sobie z ciebie kochankę , przyjaciółkę i opiekunkę w jednej osobie.
W tym związku nie ma partnerstwa, są, natomiast z góry ustalone reguły, ty dajesz , a on bierze.
Taka biernością i poddaniem nie pozyskasz jego uczuć ani szacunku.
Powinnaś postawić mu granice.
Pozdrawiam
Dorota Kotarska

Z tego o czym piszesz wynika, że nie rozmawialiście o waszym związku i o jego byłej dziewczynie. Może szczere powiedzenie o swoich uczuciach i o tym co między wami jest, pomoże w poukładaniu tego wszystkiego w twojej głowie. Te wszystkie emocje są normalne , gdy człowiek się zakocha, a różne obawy najlepiej od razu wyjasniac.

Rozumiem, że potrzebuje Pani jasnej deklaracji od przyjaciela. Pytanie jak patrzy na to przyjaciel? Czy dla niego to jest jasne? Co do Pani czuje, czego oczekuje? Być może rzeczywiście nie pogodził się z utrata dziewczyny, a Pani jako przyjaciółka jest mu teraz najbliższa, co nie musi oznaczać zaangażowania emocjonalnego. Czy jest dla niego także jasne, co Pani czuje i czego od niego oczekuje? To trudne i delikatne tematy, jednak bez jasności i poczucia bezpieczeństwa trudno budować stabilna relację.
Potrzebują Państwo rozmowy, powiedzenia sobie o swoich uczuciach, potrzebach i oczekiwaniach. Może to coś zakończyć, ale może tez pozwolić zacząć coś nowego- bardziej bezpiecznego i pełnego. Na pewno jednak będzie Pani łatwiej, kiedy będzie Pani wiedziała "na czym stoi".