Uczucie duszenia podczas podawania znieczulenia

Pytanie do anestezjologow.Jestem 2 dni po endoskopowej operacji zatok i korekty przegrosy nosowej w Oslo.Podczas podawania narkozy przezylem przez okolo 1 minute uczucie duszenia sie i umierania bedac jednoczesnie swiadomy na umysle ale nie mogac sie ruszyc i nic powiedziec mimo prob krzyku.Opowiedzialem o tym chirurgowi po czym dodstalem tel od anestezjologa z przeprosinami za blad(za duzo leku na zwiotczenie miesni).Czym to moglo sie skonczyc?jakie jeszcze bledy mogly byc popelnione?

Leki znieczulajce podczas wprowadzenia do znieczulenia podaje sie w okreslonej kolejnosci. Zazwyczaj najpierw lek usypiajacy a nastepnie lek zwiotczajacy miesnie. Jesli pacjent nie jeszcze nie spi, zwiaotczenie miesni powoduje taki nieprzyjemne doznania jakie Pan opisuje. Nie jest to blad w sztuce i nie grozi zadnym niebezpieczenstwem dla pacjenta.

Witam!
No przeżył pan moment ustąpienia uśpienia, ale szczątkowego działania leku zwiotczającego. To niestety się zdarza i nie jest pan pierwszy i nie ostatni, któremu się to zdarzyło. Na drugie pytanie nie odpowiem, ponieważ jeżeli jest pan w stanie napisać taką wypowiedź to wydaje mi się, że jest pan przytomny, w dobrym kontakcie logiczno-słownym i wydolny krążeniowo i oddechowo, znaczy, że prawdopodobnie nie było więcej błędów. Poważne błędy anestezjologa kończą się trwałym poważnym uszczerbkiem na zdrowiu.
Pozdrawiam.