Uczucie duszności a stany lękowe

Witam. Od czterech dni mam duszności przewlekłe czasami narastające i malejące niezależne od położenia ciała, pory dnia, podczas wysiłku i spoczynku. Uczucie ciągłego niedotlenienia, mam 38 lat, mężczyzna, badania krwi sprzed 2 tygodni dobre, ciśnienie w normie, żadnych bóli w piersiach, zawrotów głowy. Duszności powodują tylko lekkie stany lękowe na które brałem kiedyś setralinę której nie biorę już od 3 miesięcy. Biorę aktualnie Renazol na refluks raz dziennie. JakAś Porada? Dziękuję

Aleksander Ropielewski

Proponuję kontakt z lekarzem i z racji na historię choroby kontakt z psychoterapeutą lub psychiatrą celem wykluczenia zaburzeń lękowych jako powodu Pańskich dolegliwości.

Dzień dobry,

Podstawową metodą leczenia zaburzeń lękowych pozostaje psychoterapia, do podjęcia której namawiam. Pomoc może Pan uzyskać w ośrodkach, w których jest ona stosowana (np.: Poradnia Leczenia Nerwic, Poradnia Zdrowia Psychicznego, różne NZOZ'y - w ramach NFZ) lub prywatnie. W internecie dostępna jest również lista certyfikowanych psychoterapeutów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego wg miejscowości.