Uczucie dyskomfortu, kłucia z lewej strony w części nadbrzusza

Witam.Ma 33 Lata.Mam uczucie dyskomfortu,klucia z lewej strony w czesci nadbrzusza.Trudno okreslic ,co czuje,bo to nie nazwalabm bolem.Tak jak wspomnialam raczej Dyskomfortem.Mialam robione morfologie,ob ,krew na przeciwciala helicobacter,i pasozyty,i wszystko wyszlo dobrze.Po za badaniem poziomu glukozy,lekrz stiweril ze mam stan przedcukrzycowy.Stosuje diete,cwiczenia ktory zalecil mi lekarz.Biore raz dziennie na noc metformax.Ale nie wiem czy to ma podloze psychiczne,Brak wymiotow ,goraczki

Witam. Pani objawy mogą być spowodowane różnymi dolegliwościami (np. nadżerką żołądka, chorobą refluksową, zespołem jelita drażliwego, reakcją stresową) ale brałbym tez pod uwagę działanie niepożądane metforminy. Z tego co Pani napisała zastanawia mnie najbardziej decyzja odnośnie stosowania metforminy. Czy były wykonywane u Pani dokładne testy, krzywa cukrowa, peptyd C? Jest Pani bardzo młodą osobą i wprowadzenie leku przeciwcukrzycowego powinno być poprzedzone bardzoo dokładną ocenu Pani stanu zdrowia. Bardzo ważna jest tutaj dobrze dobrana dieta (dietetyk) i regularny wysiłek fizyczny.