Uczucie gorąca i wypieki na twarzy

Witam, Z czego może wynikać uczucie gorąca i wypieki na twarzy? Od dwóch tygodni, po śmierci kuzyna, nie mogę dojść do siebie, chodzę po lekarzach , krew i mocz w porządku. Wcześniej miałam zaparcia i biegunki ale już minęło, miałam szybkie bicie serca bo przez ponad tydzień nic nie jadłam i byłam cały czas w nerwach. Lekarka zapisała mi lek na nerwy i trochę pomaga. Najgorzej jest po przebudzeniu wtedy mam ucisk w klatce i później już jest dobrze. Zapisałam się do psychiatry ale dopiero za miesiąc wizyta. Czy to mogą być przyczyny czysto psychologiczne? A może to objawy jakiegoś schorzenia? Może to nerwica? Bardzo proszę o pomoc.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Prawdopodobnie Pani objawy związane są z przebytym stresem. Z czasem powinny one ustąpić. Warto jednak zaznaczyć iż możliwą przyczyną takiego stanu są wahania hormonalne. Warto wykonać oznaczenie hormonów tarczycy.