Uczucie guli w gardle na tle nerwicowym

Witam. Jak poradzić sobie z 'gulą' w gardle na tle nerwicowym? Mam nerwicę lękową od paru miesięcy i przyjmuję tylko pramolan. Ciągle skupiam się na przełykaniu i trudno się to robi. Proszę o rady

Uczucie guli w gardle - globus histericusnie nie jest zagrożeniem - uczucie duszenia jest po prostu objawem stanu lękowego. Leczenie polega w na wyeliminowaniu lęku i uspokojeniu się. Polecam książkę "Jak radzić sobie z lękiem. 10 prostych sposobów na złagodzenie lęku, strachu i zmartwień" - Edmunda Bourne, Lorna Garano i stosowanie ćwiczeń, które zniwelują lęk, a tym samym Pani "gulę".

Dzień dobry,

Podstawową metodą leczenia nerwicy jest psychoterapia, do podjęcia której namawiam.
Pomoc może Pani uzyskać w ramach NFZ - np.: Poradni Leczenia Nerwic lub prywatnie. W internecie dostępna jest również lista certyfikowanych psychoterapeutów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego wg miejscowości.