Uczucie kłucia w klatce piersiowej i pod mostkiem
Witam. Od jakiegoś czasu mam uczucie kłucia w klatce piersiowej po lewej stronie, czasem pod mostkiem. Niekiedy mam uczucie jakby przelewało mi się w sercu, taki dodatkowy nagły skurcz. Robiłem EKG i USG ale wszystko jest dobrze i nie mam niby się czym martwić. Mimo to kłucie powtarza się. Boje się że coś mi się może stać. Czy to może być coś z sercem a może to z powodu nerwów...

MĘŻCZYZNA, 18 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby wykonać próbę wysiłków gdyż nie zawsze zmiany w sercu w badaniu ekg widoczne są w spoczynku. Warto jednak podkreślić iż tło nerwowe jest także bardzo prawdopodobne.