Uczucie napięcia przy zdiagnozowanym lęku uogólnionym

Dzień dobry państwu czy przy zdiagnozowanym lęku uogólnionym, leczonym SSRI i doraźnie beznodiazepina mimo wszystko może występować uczucie napięcia, takiego parcia na stolec i zaburzenia motoryki jelit? Gastrolog i gastroskopia dopiero w czerwcu, a bardzo mi to dokucza i nie wiem jak sobie poradzić z tym stresowym objawem, to trwa non stop. Parcie, biegunki, zaparcia, ścisk w brzuchu na przemian. Pozdrawiam.

Witam,
pomimo leczenia mogą pojawiać się jakieś objawy lękowe. Objawy gastryczne mogą być też np. efekt uboczny stosowania leków. Przy najbliżej możliwości proszę poinformować o tym lekarza. Warto też zastanowić się nad psychoterapią, która pomoże zająć się przyczynami lęku, lepszym samodzielnym radzeniem sobie ze stresem i z jego objawami.

Pozdrawiam
-Bartosz Piasecki
http://poznacsiebie.pl