Uczucie niedopasowania w związku

Witam. Mam 19 lat i jestem z moją dziewczyną od roku czasu. Ostatnimi czasy coś zaczęło się między nami wypalać. Czuję, że nie pasujemy do siebie. Nie potrafię z nią rozmawiać na ciężkie tematy z mojego i jej życia do naszego poznania. Ona bardzo jest do mnie przywiązana i zaangażowana w masz związek, a ja jakoś coraz mniej czuje, że do niej pasuje. Gdy się spotykamy panuje taka dziwna, smętna atmosfera. Nie wiem co mam zrobić. Boję się, że ją skrzywdzę, ale nie chcę dawać jej złudnych nadziei.

Tak, jak Pan myśli najbardziej krzywdzące są pozory. Nie warto dla nich / z nimi żyć bo szczęścia Wam nie przyniosą.

Dzień dobry!

Nie zawsze, kiedy się w kimś zakochujemy i zaczynamy spotykać, oznacza to, że będziemy razem na zawsze. Czasami ludzie się rozstają. Rozstaje nigdy nie jest łatwe, przyjemne, bezproblemowe, ale jest naturalną częścią życia i związków. Może Pan rozmawiać z dziewczyną o swoich wątpliwościach, dylematach, atmosferze, która panuje między Wami. Być może nie będą to rozmowy łatwe dla żadnego z Was, ale z pewnością mają większe szanse pożytku i pozytywnej zmiany (czy taką zmianą miałaby być poprawa Waszego związku, czy też rozstanie)... niż po prostu czekanie aż sytuacja zmieni się sama.

Pozdrawiam!