Uczucie nienaturalnego ucisku w głowie

Od pewnego czasu mam dziwne uczucie w głowie. Mam wrażenie, jakby mi się zatrzymywała krew w jakiejś żyle w mózgu, nie jest to jakieś silne, dlatego nigdy nie byłem z tym u lekarza, tym bardziej, że śmiesznie to brzmi. Mam wrażenie, że tak się dzieje jak jestem głodny około połódnia. Zwróciłem na to uwagę tydzień temu. Miałem takie uczucie, przez dosłownie sekundę aż zawróciło mi się w głowie i nagle przeszło. Gdzie się z tym udać i czego można się spodziewać? Czy to tylko skutek spadku cukru?

Chwilowy dyskomfort w głowie może być na skutek przemęczenia, zdenerwowania, głodu, niewyspania. Gdyby dolegliwości powtarzały się często i długo bez tych powodów należy wykonać podstawowe badania krwi i ewentualnie konsultację neurologiczną, pozdrawiam.