Uczucie niepełnego wdechu a możliwe przyczyny

witam ciezko mi jest zlapac oddech to znaczy oddycham normalnie ale czuje jak bym nie brala do konca cos mnie blokuje?jakie sa choroby swiadczace o takim objawie?czy to moze na tle nerwowym?pozdrawiam

Lek. Katarzyna Szymczak

Bardzo prawdopodobne jest tło nerwowe Pani dolegliwości. Innymi przyczynami mogą być choroby serca, płuc (stan zapalny, astma, zapalenie krtani, zapalenie opłucnej), choroby mięśni, nerwów czy struktur kostnych znajdujących się w klatce piersiowej. Radziłabym udać się do lekarza i rozpocząć diagnostykę Pani dolegliwości.
Pozdrawiam