Uczucie niepełnego wypróżnienia, luźne stolce i problemy z wypróżnianiem u 29-latka

Witam,od około trzech lat mam problemy z wypróżnianiem. Wypróżniam się prawie codziennie,ale czuję że to nie jest pełne wypróznienie. Bardzo często stolec jest papkowaty i luzny. Jeśli jest bardziej stały to ma kształt z wyraznym kantem tak jakby cos było w środku odbytu. Jeśli chcę się wypróznic muszę bardzo napierać i nie zawsze sie to udaje. Boję się ponieważ moj ojciec miał polip w jelicie i nie chce miec tego samego. Raz pojawiła się krew na koniec wyproznienia. mam też narosla przy odbycie

Lek. Paweł Baljon

Witam! Opisywane objawy, długość ich trwania oraz obciążenie rodzinne, mogą wskazywać na rozwijającą się chorobę jelit. Bez wykonania badań i dokładnej diagnostyki, nie można jednoznacznie postawić rozpoznania ani wykluczyć choroby. Wskazana jest wizyta u gastrologa.