Uczucie niepokoju i ból żołądka po wyleczeniu z bulimii

Witam, Po 17 latach bulimii przestalam wymiotowac praktycznie bez pomocy z zewnatrz czy wsparcia farmakologicznego. Jestm rowniez alkoholiczka nie pijaca. Od pewnego czasu towarzysz mi ogromny niepokoj i bol zoladka taki nerwicowy. Czy sa to skutki uboczne?brak serotoniny? gdzie szukac pomocy? Pozdrawiam i dziekuje

Zarówno objadanie się w bulimii, jak i upijanie się można traktować jako tzw. nałogową regulację emocji - czyli mówiąc "po ludzku" radzenie sobie z przykrymi emocjami za pomocą objadania się (i przeczyszczania) bądź za pomocą upijania się.

Na podstawie Pani opisu przypuszczam, że poradziła sobie Pani z tymi niezdrowymi sposobami radzenia sobie, ale same emocje i ich przyczyny pozostały. Objawy to właśnie opisywany niepokój i ból żołądka.

Najlepszym pomysłem na poradzenie sobie z tymi problemami jest psychoterapia. Może też Pani zgłosić się do lekarza psychiatry po leki, ale bardziej traktując je jako wsparcie w psychoterapii niż jako jedyną metodę na poradzenie sobie.

Pozdrawiam!

Dzień dobry,

Proszę zgłosić się do lekarza psychiatry i/lub psychoterapeuty, którzy po osobistym zbadaniu określą najlepszą metodę leczenia Pani.