Uczucie niepokoju, lęku i niespełnienia w życiu

Witam. Mam pewien problem. Nie wiem co robić czy sie gdzieś zgłosić. Od jakiegoś czasu jestem nieszczęśliwa, niespełniona. Odczuwam silny niepokój, lek ale nie wiem do czego. Czasami zastanawiam sie jakby wygląda moja śmierć i sobie ja wyobrażam. Często mam wszystkiego dosyć i łatwo wyprowadzić mnie z równowagi. Szybko sie denerwuje i często czuje mocne kołatanie serca. Co to może być? Ostatnimi czasy nic mi sie nie układa. Wszystko jest nie po mojej myśli.

Dzień dobry,

Na podstawie opisanych przez Panią trudności proponowałbym zgłoszenie się do psychologa lub psychoterapeuty. Kołatanie serca, obawy, obniżony nastrój w zależności od długości trwania oraz przyczyn mogą mieć charakter depresyjny lub lękowy. Warto jednak dokładniej zdiagnozować Pani objawy podczas konsultacji z wymienionymi specjalistami i w razie konieczności podjąć terapię.

Witam Panią. Opisane przez Panią odczucia i objawy mogą być typowe dla ostrej reakcji na stres i/lub być konsekwencją doświadczeń traumatycznych. Wyłącznie Pani może zweryfikować moją hipotezę czy w bliskiej, bądź bardziej odległej przeszłości miała miejsce w Pani życiu jakaś sytuacja o charakterze traumatycznym. Jeśli by tak było to Pani organizm, ciało, system nerwowy mogą być w wyniku takiego doświadczenia rozstrojone. Dzieje się tak mówiąc najogólniej z powodu dużej ilości energii, która powstaje w chwili traumy i pozostaje w ciele ludzkim nierozładowana. Wymaga to wtedy spotkania ze specjalistą od terapii traumy. Jeśli moja hipoteza mija się z prawdą i tak Panią zachęcam do wizyty u psychologa, który mam nadzieję pomoże odkryć źródła tego co Panią w ostatnim czasie niepokoi. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/

Pewne egzystencjalne refleksje pojawiają się w wyniku niepokoju i lęku, które nie mają swojego ujścia. Dodatkowo opisuje Pani objawy które wchodzą w spektrum nerwic.polecam spotkać się z psychologiem, który dokona diagnozy i zaplanuje kroki zaradcze. Pozdrawiam