Zapytaj lekarza

7 4 2 , 8 2 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Uczucie niepokoju, lęku i problemy z koncentracją

od kilku odczuwam niepokój, czasem przeraźliwy lęk, przychodzi to o różnych porach. nie potrafię logicznie określić, co może wywoływać ten lęk. mam problem z koncentracją, zapominam słów, plącze mi się język. czuję napięcie mięśni szczęki, zdarza się, że zahaczam zębami o siebie, gdy mówię. zauważyłem też, że mam lekki przykurcz trzech palców lewej dłoni. mam stresującą prace, ostatnio dużo chorowałem, czasami używam alkoholu, w przeszłości próbowałem różnych substancji
MĘŻCZYZNA, 29 LAT ponad rok temu

Stres a depresja

Depresja to choroba cywilizacyjna. Wciąż jednak nie jest to dobrze znana choroba. Obejrzyj film i poszerz swoją wiedzę o depresji. Psychiatra Agnieszka Jamroży wyjaśnia związek miedzy stresem a depresją.

Opisane przez Pana objawy mogą mieć podłoże fizjologiczne, ale też może być to kwestia psychiki. Zatem - polecam najpierw udać się na konsultację neurologiczną. Jeżeli wyniki badań nie wskażą żadnego powodu organicznego dolegliwości, wtedy polecam konsultację z psychologiem. Pozdrawiam.

0

Dzień dobry,

Proszę udać się do lekarza psychiatry - np.: w Poradni Zdrowia Psychicznego, który wyłącznie w kontakcie osobistym może określić charakter Pana dolegliwości i zaproponować odpowiednie postępowanie lecznicze.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy