Uczucie niepokoju, lęku i problemy z koncentracją

od kilku odczuwam niepokój, czasem przeraźliwy lęk, przychodzi to o różnych porach. nie potrafię logicznie określić, co może wywoływać ten lęk. mam problem z koncentracją, zapominam słów, plącze mi się język. czuję napięcie mięśni szczęki, zdarza się, że zahaczam zębami o siebie, gdy mówię. zauważyłem też, że mam lekki przykurcz trzech palców lewej dłoni. mam stresującą prace, ostatnio dużo chorowałem, czasami używam alkoholu, w przeszłości próbowałem różnych substancji

Opisane przez Pana objawy mogą mieć podłoże fizjologiczne, ale też może być to kwestia psychiki. Zatem - polecam najpierw udać się na konsultację neurologiczną. Jeżeli wyniki badań nie wskażą żadnego powodu organicznego dolegliwości, wtedy polecam konsultację z psychologiem. Pozdrawiam.

Dzień dobry,

Proszę udać się do lekarza psychiatry - np.: w Poradni Zdrowia Psychicznego, który wyłącznie w kontakcie osobistym może określić charakter Pana dolegliwości i zaproponować odpowiednie postępowanie lecznicze.