Uczucie obecności kogoś w pokoju, samookaleczenie, strach i brak bezpieczeństwa

Od ok. pół roku czuję czyjąś obecność w pokoju i z czasem ta osoba mnie coraz bardziej nienawidziła. Potem zaczeły się sny w których ujawniała sie jako dziewczyna młoda i zawsze sie jej bardzo bałam. Rysuje sceny z snów i ostatnio narysowałam ją jak stała za mną (tam gdzie zawsze) i od tej pory chce mi zrobic krzywdę. Parę dni temu namówiła mnie abym sie samookaleczyła, zrobiłam to bo boje sie jej ona chce żebym cierpiała. Ogólnie mówiąc bardzo się jej boje i nie czuje sie bezpiecznie.

Witam, Pani stan psychiczny wymaga podjęcia leczenia farmakologicznego u lekarza psychiatry oraz psychoterapii. Może Pani uzyskać bezpłatną pomoc w Poradniach Zdrowia Psychicznego finansowanych przez NFZ lub w prywatnych klinikach i gabinetach lekarskich.Im szybciej zdecyduje się Pani na leczenie tym lepiej, objawy choroby, które Pani u siebie obserwuje można skutecznie wyeliminować odpowiednio dobranymi lekami. Zachęcam.

Witam Panią
Bardzo ważne jest, żeby Pani problem został
prawidłowo zdiagnozowany.
Żeby skutecznie Pani pomóc, należy dotrzeć
do źródła Pani problemu i na tej podstawie opracować
właściwą metodę leczenia i/lub terapii.
Ja również zachęcam Panią do omówienia problemu
z psychologiem lub z psychiatrą.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl