Uczucie odrealnienia u 18-letniej osoby

Proszę o pomoc. Czuję się jakbym stworzyła obraz siebie, ukryła pod tysiącem warstw. A teraz nie mogę się wydostać. Czuję, jak wszystko płynie, jednak bez mojego udziału, jakbym traciła całe życie. To mnie przeraża.

Najprawdopodobnie podłożem takich przeżyć jest lęk z komponentą depresyjną. Mając na uwadze Pani niepokój zalecałbym rozmowę z psychiatrą lub doświadczonym psychologiem. Potrzebne jest dokładne określenie podłoża Pani przeżyć by ustalić w jaki sposób najlepiej je zredukować. Jeśli podłożem jest reakcja lękowo - depresyjna możliwe jest zastosowanie bezpiecznego leku redukującego te objawy w przeciągu 2-3 tygodni. Inną metodą jest postępowanie terapeutyczne, które również może w istotnym stopniu zmniejszyć Pani dyskomfort. Jescze raz jednak podkreślam, że wskazana jest ocena specjalisty podłoża Pani przeżyć.