Uczucie osamotnienia i braku sympatii ze strony znajomych u 12-latki

Mam 12 lat chodzę do 6 kl. Jestem od pięciolatków. A jestem nie lubiana . Czasem gadam , że wszystkim tak jak dziś . A na końcu lekcji wf- byłam wygrana ostatnia! Ja bardzo dobrze gram w różnee w gry na wf np. siatka a i tak jestem ostatnia wybierana . I cały wf siedziałam sama tylko jedna kol. do mnie podeszła i zaczeła gadać ! Ja nie wiem co mam robić .. Chce zmienić szkołe ale nie mogę! Jak mam to wytrzymać?

Witam serdecznie,
Poczucie osamotnienia i brak przyjaciół jest trudnym doświadczeniem, szczególnie w okresie dojrzewania, kiedy relacje rówieśnicze zaczynają mieć coraz większe znaczenie.
Pamiętaj jednak, że nie wszyscy od razu muszą Cię lubić. Spróbuj znaleźć choć jedna osobę, która jest przyjaźnie do Ciebie nastawiona i zacznij utrzymywać z nią częsty kontakt - zaproś na spacer czy do siebie do domu. Warto także, żebyś oprócz znajomych w klasie znalazła innych poza nią. Może masz jakieś zainteresowania i mogłabyś się zapisać na przykład na kółko zainteresowań? Miałabyś wtedy szansę na poznanie nowych ludzi.
Pozdrawiam

Kochanie,taki brak akceptacji ma bardzo różne podłoże.Moim zdaniem,zanim podejmiesz decyzję o zmianie szkoły,porozmawiaj z kimś bliskim,albo spróbuj pójść do psychoterapeuty ,żeby mieć świadomość,co jest istotną przyczyną braku popularności w grupie.Inaczej,ten sam rodzaj własnych zachowań przeniesiesz do kolejnej szkoły i sytuacja się powtórzy.A po co?
Powiem Ci jeszcze,że nierzadko bycie w czymś bardzo dobrym /lepszym niż reszta klasy/jest przyczyną izolacji.A wiesz dlaczego?Bo inni nie przypuszczają nawet,że są Ci do czegokolwiek potrzebni.
I wtedy wybierają do grupy takich kolegów,którzy się cieszą z ich obecności,nawet,gdy nie są doskonali.