Uczucie osamotnienia u 21-latki

Mam 21 lat, mam rodziców, wszyscy dziadkowie jeszcze żyją, są w dobrej kondycji. Mimo to czuję się jak sierota, jak osoba, która nie ma nikogo, czuję się bardzo samotnie, płaczę po nocach, rodzice i dziadkowie twierdzą, że nie mam żadnego problemu, tylko "wymyślam". Jak można czuć się samotnym, mając wszystkich?

Witam
Uczucie osamotnienia może wiązać się z bardzo wieloma sprawami. Czasem jest to też wyniki jakiś zaburzeń psychicznych, depresji. Zalecałabym wizytę u psychologa i rozmowę z osoba postronną, która mogłaby Pani pomóc radzić sobie z uczucie osamotnienia.
Pozdrawiam B.K.

Witam serdecznie,

Skoro Pani czuje się samotna, mając wszystkich to widocznie można. I wcale sobie tego Pani nie wymyśla. Niekiedy takie emocje wynikają z jakichś trudnych doświadczeń z dzieciństwa, sposobu myślenia albo innych przyczyn. Proszę zajrzeć do tego artykułu na moim blogu:
https://martadziekanowska.wordpress.com/2014/09/09/84/
albo tu
https://martadziekanowska.wordpress.com/2014/08/11/jesli-nie-umiesz-byc-sam/

...może znajdzie tu Pani odpowiedzi na swoje Pytania.
Gdyby Pani chciała przyjrzeć się bliżej temu poczuciu osamotnienia oraz poradzić sobie z nim, warto rozważyć psychoterapię. Ja w swojej praktyce często pracuję się z podobnymi problemami i wiem, że terapia pozwala na poradzenie sobie z nimi, a w konsekwencji na szczęśliwe, spełnione życie.

Pozdrawiam,
Marta Dziekanowska