Uczucie parcia na stolec, zalegania w odbycie i rozpierania

Witam, ciągle mam uczucie parcia na stolec, zalegania w odbycie i rozpierania. Czasem dyskomfort brzucha bez gazów, zgagę, zmęczenie, przelewanie. Mam pozapalnego ropnia w odbycie. stolce normalne, zawsze rano, potem za jakiś czas znowu mi się chce, raz wydalam, raz nie, ale przez to ciągłe parcie nigdy nie mogę być pewna. Pomocy co to jest? IBS, nerwica?? Jak się pozbyć tego dyskomfortu? Psychiatra zalecił mi Paxtin Pomoże na odbyt? Podejrzewam, że ma to charakter sensoryczny.

Witam,

Wiele rzeczy w naszym zdrowiu zależy od tego jaki tryb życia prowadzimy. Na poczatek zalecam zalecam zajęcie się kwestiami medycznymi zaś w kolejnym etapie mogłaby Pani rozważyć psychoterapię, być może poza problemami z jelitami, ma Pani również problem w obszarze regulacji emocji.
pozdrawiam