Uczucie pieczenia w klatce piersiowej

Witam, mam 31 lat, mężczyzna. Od około tygodnia mam dziwne uczucie w klatce piersiowej. Tzn gdzieś w środku lewej piersi jakiejś 7 cm powyżej sutka. Dzieje się to, gdy np wstaję, albo przewracam się energicznie na bok. Przez chwilę piecze pod skórą i przestaje. Ostatnio mam dość stresujący tryb życia, wywalono mnie z pracy, dużo nerwów. Do tego jest jeszcze nie taki uprzykrzający ból szyi, gdy odchylam głowę na boki, czuję, jakbym miał zakwasy w mięśniach, albo obolałe ścięgna. Proszę o poradę.

Lek. Bartosz Małek

Szanowny Panie,
Opisywany przez Pana ból w obrębie klatki piersiowej najprawdopodobniej ma podłoże nerwowo-mięsniowe. W celu odpowiedniego zróżnicowania bólu z innymi przyczynami proponuję skonsultować się z lekarzem internistą.