Uczucie przygnębienia, płaczliwość bez powodu i nerwowość u 19-latki

Mam 19 lat, często chodzę przygnębiona, płaczę bez powodu lub przez błahostkę, czuję się bezsilna i nie radze sobie z problemami. Jestem nerwowa, czesto krzyczę, denerwuje się i czasem sama nie wiem o co mi chodzi, dlaczego to robię. Dodatkowo niedawno pojawiły się tiki ruchowe, cały czas mam głupie myśli że moja mama jest chora. Mam niską samoocenę, jąkam się, rzadko gdzieś wychodzę. czuję się samotna. czy to depresja? gdzie szukać pomocy?

Witam. To raczej problemy typu nerwicowego lub ogólne zaburzenie lękowe a nie depresja. Jednak radziłabym skorzystać z pomocy psychoterapeuty, bo opisywane przez Panią objawy utrudniają Pani normalne funkcjonowanie. Pozdrawiam i życzę powodzenia!