Uczucie pustki, lęk i myślenie o śmierci

Witam. Od jakiegoś czasu miewam uczucie pustki i towarzyszy mi lekki lęk. W nocy płaczę i muszę zażywać leki nasenne poniewaz nie mogę zasnąć. Często myślę o śmierci, ale tylko wtedy, gdy sobie pomyślę o mojej pracy o profilu cukiernik, w której nie chcę pracować. Mam uczucie że jestem uwieziona we wlasnych emocjach. Codziennie myślę o tym że jutro wezmę w koncu te leki i nie pójdę do pracy. Nie chcę tak żyć pomocy

Proszę jak najszybciej zgłosić się do najbliższego Ośrodka Interwencji Kryzysowej lub Poradni Zdrowia Psychicznego. Z każdej sytuacji jest inne wyjście, chociaż może Pani teraz tego nie widzieć. Psycholog pomoże Pani radzić sobie z przykrymi emocjami. Jest Pani bardzo młodą osobą i w swoim życiu zawodowym może Pani wprowadzić mnóstwo zmian, nie jest pani skazana na tę samą pracę przez całe życie. Ale najpierw musi Pani poszukać profesjonalnej pomocy , żeby przezwyciężyć kryzys. Trzymam za panią kciuki!

Dzień dobry,

Jeżeli jest Pani osobą pełnoletnią to proszę udać się do Poradni Zdrowia Psychicznego, gdzie lekarz psychiatra po zbadaniu Pani - zaproponuje odpowiednie postępowanie (farmakoterapia i/lub psychoterapia).
A jeżeli nie - to potrzebuje Pani zgody rodziców na podjęcie leczenia.

Dzień dobry.
Objawy, o których Pani wspomina (uczucie pustki, lęk, problemy ze snem, trudności z mobilizacją, myśli rezygnacyjne) świadczą, że przeżywa Pani kryzys i jest Pani emocjonalnie w trudnym położeniu. Pisze Pani również o myślach samobójczych. Czasami śmierć wydaje się lekarstwem wybawiającym nas od problemów. Wydaje się, że będzie kresem cierpienia. Jeżeli tego typu rozwiązania przychodzą Pani do głowy sugeruję jak najszybciej udać się do psychologa lub psychoterapeuty. Jak sama Pani czuje i widzi same leki to nie wszystko. Poprzez regularne spotkania z psychologiem będzie Pani miała okazję sięgnąć do źródła problemów i zastanowić się co może Pani w tej sytuacji dla siebie zrobić.
Pozdrawiam serdecznie i trzymam kciuki.