Uczucie pustki, myśli samobójcze i brak chęci do czegokolwiek a nawrót depresji

Nie radzę sobie ze swoim życiem, kilka lat temu miałem depresję, bałem się wyjść do ludzi, ciągle płakałem. 2/3 lata temu poznałem przyjaciela, później kolejne mi bliskie osoby, które pomogły mi jakoś stanąć na nogi, oczywiście wszystko odbywało się w sposób nieświadomy, gdyż najbardziej pomagały mi spotkania, wspólne wypady na miasto. Problem w tym, że zaczynam odczuwać podobne objawy,może nie boje się już ludzi, ale czuję się pusty w środku, mam myśli samobójcze, brak chęci do czegokolwiek.

Dzień dobry,

Proszę zgłosić się do lekarza psychiatry i/lub psychoterapeuty, którzy po osobistym zbadaniu, zaproponują odpowiednią formę leczenia (psychoterapia i/lub farmakoterapia).
Pomoc może Pan uzyskać np.: w Poradni Zdrowia Psychicznego (w ramach nfz) lub prywatnie.