Uczucie rozdrażnienia, niepokoju i lęk

Mam różne dolegliwości. Jestem rozdrażniona, czuję lęk i niepokój, często płaczę z bezsilności. Odczuwam kłucie w okolicy serca, jakieś niewielkie bóle, trudno jest mi się zrelaksować, żyję w ciągłej obawie o moje zdrowie i życie. Mam trudności z zasypianiem, bo czuję wtedy jakbym mdlala i jestem jakaś odrealniona, boję się wtedy, że umieram. Wciąż mam wrażenie, że na coś choruję, badania mam w porządku. Ale ciągle odczuwam niepewność. Rano budzę się z lękiem i płaczem.

Witaj!
Proszę udać się do lekarza pierwszego kontaktu , zrobić badania aby wykluczyć medyczną stronę tematu a następnie omówić się do psychologa po poradę, ponieważ wiele symptomów z ciała może dawać odzwierciedlenie w psychice.
Pozdrawiam

Dzień dobry!

Proszę zgłosić się do psychologa oraz lekarza psychiatry np. w Poradni Zdrowia Psychicznego. Pani problemy mogą mieć charakter nerwicowy, lękowy, depresyjny. Konieczna jest dłuższa osobista rozmowa.

Pozdrawiam!