Uczucie samotności i nieumiejętność radzenia sobie z emocjami u 20-latki

Witam, mam 20 lat nie za bardzo wiem jak mam napisać to co się ze mną dzieje. Od małego byłam dyskryminacja przez większość rodziny, oczkiem w głowie i nadzieją była moja starsza siostra, która dorastała z babcią. Ja natomiast z rodzicami gdzie codziennie miałam doczynienia z alkoholizmem ojca. Teraz czuje się bardzo samotna nie jestem w stanie się z nikim związać... Preszłość dopada mnie na każdym kroku, przeżyłam depresje, załamanie nerwowe, fobie społeczną. Nie umiem sobie radzić z emocjami.

Dzień dobry!

Warto, aby zaopiekowała się Pani sobą i pozwoliła sobie pomóc podczas psychoterapii. Proszę zgłosić się np. do Poradni Zdrowia Psychicznego. Niekiedy ważne i skuteczne jest także połączenie terapii z opieką lekarza psychiatry i leczeniem farmakologicznym.

Pozdrawiam!