Uczucie senności i zmęczenia, budzenie nocne, drażliwość, płaczliwość i przygnębienie

W styczniu gorączka sprawiła, że udałam się na badania (elektrolity w normie, wit. D w wolnej granicy-zaczęłam wiecej spacerować). Przez jakiś czas czulam się dobrze. Złe samopoczucie wróciło latem- czuję się zmeczona i senna, czesto nie udaje mi się jednak spać więcej niż 8-9 h. Budzę się w nocy ok 2 razy,wstaję kompletnie wykończona. Nastrój kiepski, przygnębienie,drażliwość i płaczliwość, ale zrzucam to na ciągły ból i zmęczenie.

Proszę udać się do lekarza i ponownie wykonać badania oraz zachęcam do pomyślenia również o konsultacji psychologicznej. Być może obniżony nastrój, zmęczenie i problemy ze snem mają podłoże emocjonalne? Psycholog pomoże Pani przyjrzeć się swojemu samopoczuciu oraz lepiej radzić sobie z bólem, osłabieniem i wypracować sposoby poprawy nastroju.

Pozdrawiam serdecznie
Katarzyna Binder

Jeżeli czynniki biologiczne zostaną wyeliminowane, warto wybrać się na konsultację do doświadczonego lekarza psychiatry, gdyż Pani objawy mogą mieć podłoże depresyjne. Kolejnym krokiem powinna być konsultacja ze specjalistą, mającym kwalifikacje w zakresie psychoterapii (nie jest to tożsame z ukończeniem studiów psychologicznych). Proszę absolutnie nie lekceważyć objawów i nie próbować leczyć się na własną rekę. Kontakt z rzetelnym specjalistą w zakresie zdrowia psychicznego jest koniecznością. Im szybciej Pani rozpocznie odpowiednie leczenie, tym szybciej odzyska Pani zdrowie i radość życia.
Poniżej przesyłam link do orientacyjnego testu na depresję:

http://rozwojowi.pl/depresja-test.html