Uczucie silnego głodu i zawroty głowy a nerwica lękowa

Mam problem, od pewnego czasu gdy budze sie mam uczucie silnego glodu i zawroty glowy. Dodam ze pracuje w nocy i jem w ciagu dnia zazwyczaj 3 posilki..przerwe w pracy mam o 2 i pozniej juz raczej nie jem, budze sie okolo 16-17. Niestety ssanie i zawroty utrzymują sie mimo zjedzenia posilku.. Mam nerwice lekowa...czy moze ona miec cos wspolnego z tymi objawami ? Nie zawsze mam te objawy.

Dzień dobry!

Warto skonsultować temat z prowadzącymi lekarzem psychiatrą oraz psychoterapeutą. Nerwica ma duży wpływ m.in. na sposób myślenia i interpretowania objawów z ciała.

Konieczna jest jednak także konsultacja z lekarzem pierwszego kontaktu i/ lub dietetykiem, aby ocenić, jak Pana obecny sposób odżywiania wpływa na Pana zdrowie i podstawowe wyniki badań. Warto też ustalić nowy plan diety, lepiej dostosowany do Pana potrzeb i trybu życia. 15 godzin przerwy między posiłkami to stanowczo za długo i może być bezpośrednią przyczyną dolegliwości.

Pozdrawiam!

Szanowny Panie,
Przy tak ciężkim trybie pracy, niezbędne jest odpowiednie skomponowania Pana jadłospisu, w czym pomoże dietetyk. Napady wilczego głodu i bóle głowy mogą świadczyć o dużym spadku poziomu cukru we krwi. Prawdopodobnie spożywa Pan zbyt mało kalorii przy swoim trybie życia.

Z poważaniem,
mgr Sławomir Kula, dietetyk kliniczny - Poznań
Poradnia Dietetyczna Świat Odżywiania
www.swiatodzywiania.pl