Zapytaj lekarza

7 3 6 , 2 4 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Uczucie silnego kłucia w okolicy serca

Od kilku dni cierpię na silne kłucia w okolicach serca. Kłucia są okresami tak silne, że nie mogę oddychać . Mam 68 lat. Wiem, że bóle te nie są związane z chorobą serca. Nie wykluczam nerwicy serca. Już w wieku 24 roku życia zdiagnozowano mi nerwicę wegetatywną i chyba ona utrzymuje się do dziś. Proszę o wskazanie grupy lekowej, która by skutecznie poprawiała mi komfort życia. jak dotychczas biorę hydroxyzinum 20 mg, diclac 100 na dzień i atarax 20 mg na noc i nic mi nie pomaga.
KOBIETA, 68 LAT ponad rok temu

Leczenie choroby niedokrwiennej serca

Niedostateczne zaopatrzenie komórek serca w substancje odżywcze i tlen przyczynia się do powstania choroby niedokrwiennej serca. Dr Tomasz Pasierski opowiada o środkach farmakologicznych oraz innych metodach wspomagających leczenie tej choroby.

Proszę nie bagatelizować objawów. Klucia w okol. klatki piersiowej mogą być również związane z chorobami płuc. Proszę wykonać RTG kl. piersiowej , a najlepiej skonsultować objawy z lekarzem pulmonologiem. Takie dolegliwości mogą mieć również tło neurologiczne-wskazana jest wówczas rehabilitacja.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy