Uczucie spadku formy i niekontrolowanie emocji a depresja

Pracuję w dużej korporacji na stanowisku managerskim, towarzyszy mi dużo stresu i presji, ale do tej pory bardzo lubiłam swoją pracę. Od ok pół roku mam poczucie spadku formy - obniżony nastrój, apatia, przemęczenie, spadek libido. Towarzyszy temu niekontrolowanie emocji potrafię nagle się rozpłakać, mam napady agresji, szczególnie w stosunku do męża, po takim wybuchu dość szybko wracam do normy i jest mi wstyd. Ale to nie jest tak, że chodzę smutna albo się izoluję. Czy to depresja?

Dzień dobry,

Najlepiej jak uda się Pani do lekarza psychiatry i/lub psychoterapeuty, którzy po osobistym zbadaniu zaproponują Pani odpowiednią formę leczenia (farmakoterapia i/lub psychoterapia).