Uczucie ucisku pod stopami u nasady palców

Od ok. 2 lat pod stopami czuję jakbym miała jakiś przedmiot. W złych dniach odczuwam coś twardego w lepszych - zwiniętą, skudłowaną skarpetkę. Odczuwam to w obu stopach u nasady palców i nie ma znaczenia czy stoję czy leżę, odczuwanie jest takie samo. Mam 61 lat. Pytałam o to lekarza rodzinnego, ortopedę i reumatologa. Nikt mi nie umiał nic powiedzieć na ten temat a ja cały czas czuję dyskomfort. Renata Sz.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Trudno jest określić czym są spowodowane takie dolegliwości. Prawdopodobnie jest to związane z przeczulica skóry. Nie można wykluczyć, że objawy jakie Pani podaje mogą być wynikiem infekcji grzybiczej.