Uczucie wegetacji, brak pasji i celu w życiu

Nie żyję; wegetuję. Nie potrafię dojść do wyznaczonego sobie celu, nie mam planów na przyszłość, żadnych marzeń czy pasji. Czuję, że wypaliłam się wewnętrznie, nie mam na kim polegać. Chodzę do psychiatry, rozmawiam ale w dalszym ciągu jestem bardzo zamknięta w sobie i wyalienowana ze społeczeństwa. Ponadto dochodzą problemy wagi uczuciowej, niepewność w stosunku do partnera, chęć rzucenia wszystkim i ucieczka gdzieś daleko. Czy zna Pan/Pani "receptę" na odnalezienie samej siebie?

Dzień dobry,

A na czym polega "chodzenie do psychiatry" ?
Czy lekarz psychiatra jest również psychoterapeutą ?

Jeżeli lekarz nie jest psychoterapeutą, to proszę takiego znaleźć w swojej okolicy i udać się na konsultacje, które być może zakończą się wspólną decyzją o podjęciu leczenia (tj.psychoterapii).

Dzień dobry, chodzi pani do psychiatry - czy bierze pani leki w związku z tym, czy lekarz psychiatra jest psychoterapeutą i uczestniczy pani w psychoterapii? To ważne kwestie. Jeżeli nie zachęcam do podjęcia psychoterapii - przez co rozumiem cotygodniowe sesje z psychoterapeutą (nie każdy psycholog ani psychiatra są psychoterapeutami). Pyta pani o "receptę" na odnalezienie siebie samej - obawiam się, że łatwa i szybka "recepta" nie istnieje, z kolei proces psychoterapii może pani pomóc w poznaniu siebie. Pozdrawiam.