Uczucie wyalienowania u młodej osoby

Problem tyczy się tego że czuje sie strasznie wyalienowany . Kontakt z ludzmi mam prawie zerowy po za miejscem gdzie sie ucze . Niewiem czemu tak jest czy to trudne dzieciństwo ? Czuje sie taki jakiś bez tożsamości - jeśli moge to tak nazwać . Chiciałabym mieć znajomych i w ogole zeby było "fajnie" Mam 23 lata a czuje ze nie mam podstawowych zdolności w komunikacji z ludzmi... Jest na to rada ? :/

Dzień dobry, jest na to rada, jednak wymagać będzie dłuższej pracy nad sobą. Zachęcam do rozpoczęcia od konsultacji psychologicznej, na której omówi pan swój problem ze specjalistą. Psycholog zaleci dalsze kroki postępowania. Pomocny może być udział w grupie terapeutycznej, rozwojowej lub warsztatach. Pozdrawiam.