Uczucie zagubienia i strach przed dorosłością

Witam, Mam 23 lata.Studiuje prawo, mam swoje mieszkanie, ale nie pracuje - z wyboru.Posiadam rentę po rodzicach,ktorzy nie żyją,dochody z wynajmu pokoju oraz dofinansowuje mnie ojciec chrzestny.Mój problem polega na tym,ze od jakiegoś czasu czuje się zagubiona,boje sie dorosłosci,mimo ze juz od 19 roku zycia w nią wkroczyłam. Od wrzesnia wprowadza sie do mnie moj chlopak.Nie chce zaczynac pracy, konczyc studiów,bo odpowiada mi nauka i takie "lekkie" zycie.Czy powinnam zglosic sie do psychologa?

Witam,
jeśli sposób Pani życia odpowiada Pani, nie ma powodu by z założenia zgłaszać się do psychologa.
Natomiast powodujące dyskomfort poczucie pustki, zagubienia i obawy związane z wkroczeniem w dorosłość, polecam przepracować właśnie z psychologiem.
Warto również zastanowić się nad spotkaniem z coachem. Pomoże on Pani sprecyzować swoje cele i drogę do ich realizacji.

pozdrawiam serdecznie
Aneta Kaluba
www.zmianamyslenia.pl

Witam, nie ma konieczności podejmowania pracy w czasie studiów jeżeli ma się środki do życia, a to, że daje Pani sobie prawo do skupienia się na nauce i tzw lekkim życiu jest dowodem Pani dojrzałości i umiejętności postępowania w zgodzie z samą sobą. Poczucie pewnego zagubienia i obawy przed dorosłością są często obecne u młodych ludzi w Pani wieku, tym bardziej,że w Pani życiu dość wcześnie zabrakło rodziców, których obecność najczęściej wpływa na poczucie bezpieczeństwa u progu dorosłości. Gdyby rozważać wskazania do ewentualnego skorzystania z pomocy psychologa to właśnie ich przedwczesna śmierć i jej okoliczności a także konsekwencje tego zdarzenia dla Pani, warte byłyby przepracowania.Pozdrawiam bardzo serdecznie.