Uczucie zalegania w krtani

Witam.od pewnego czasu mam uczucie czegos w krtani podczas przelykania i po polknieciu . Jakby cos z krtani podchodzilo mi gardla. To nie boli i nie mam trudnosci w oddychaniu. Co to moze byc prosze o pomoc.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Warto wykluczyć dolegliwości związane z żołądkiem np refluks żołądkowo- przełykowy. Najczęściej jest to jednak wynik przewlekłego stresu. To co musisz wiedzieć to fakt, że uczucie guli w gardle nie jest zagrożeniem i jest nieszkodliwe o ile wykluczy się inne choroby. W rzeczywistości nic tam nie ma (możesz normalnie jeść i oddychać) a uczucie duszenia jest po prostu objawem lęku. Leczenie globus histericus polega w rzeczywistości na wyeliminowaniu lęku i uspokojeniu się.