Uczulenie na buzi i klatce piersiowej u niemowlęcia a podawanie kaszki z mlekiem modyfikowanym

Witam.Karmię synka piersią, kiedy miał 2 m-ce wystąpiło uczulenie na buźce i klatce piersiowej,ponieważ oboje z mężem jesteśmy alergikami( pyłki drzew i traw) pediatra zalecił mi dietę bezmleczną. Kiedy synek skończył 5 m-cy zaczęłam wprowadzać do swojej diety nabiał,u synka nie pojawiła się żadna niepożądana reakcja. Czy w związku z tym mogę podawać synkowi kaszki mleczne,które mają w składzie mleko modyfikowane czy jednak powinnam podawać kaszki dla alergików,preparaty mlekozastępcze z apteki?

Małgorzata Panek

W przypadku alergii u niemowląt preparaty specjalistyczne powinno podawać się wyłącznie przy potwierdzonej alergii, tzn. po 1-2 tyg od odstawienia podejrzanego jedzenia, podaje się ponownie dany pokarm przez kilka dni obserwując czy pojawiają się zmiany alergiczne. Jeśli po takiej prowokacji zmiany nie pojawią się, można stosować dany pokarm. W przypadku pojawienia się reakcji alergicznej należy go wykluczyć z diety dziecka. W razie wątpliwości proszę skonsultować się z pediatrą.
Pozdrawiam

Milena Lubowicz

Proponuję spróbować podać dziecku niewielką ilość, kilka łyżeczek i obserwować około 2 dni czy wystąpi reakcja alergiczna.
Pozdrawiam