Uczulenie na farbę do włosów

Miesiąc temu użądliła mnie osa i dowiedziałam się, że jestem bardzo mocno uczulona. Wylądowałam w szpitalu - zdążyłam. Na wszelki wypadek mam adrenalinę. Tydzień temu zafarbowałam włosy i tu pojawił się uporczywy problem. Cała skóra głowy jest wysypana mocno swędzącymi krostami. Trzy razy dziennie piję wapno, dwa razy posmarowałam chore miejsca kwasem bornym, ale to nie pomogło. Dokupiłam Tribiotik, ale skutek po trzecim smarowaniu żaden. Czy mój organizm osłabił się po użądleniu osy? Co jeszcze powinnam zrobić? Czego unikać? Proszę o pomoc.

Lek. Marta Hat

Witam! Wysypka po farbowaniu nie jest powiązana z użądleniem przez osę, nie osłabiło ono Pani odporności. Najprawdopodobniej ma Pani skłonności do reakcji alergicznych i jest to uczulenie na farbę do włosów. Jeżeli stosowane przez Panią metody nie są skuteczne należałoby udać się do dermatologa. Jeżeli ma Pani skłonność do uczuleń także w przypadku kontaktu z innymi substancjami można rozważyć wykonanie testów alergicznych. Bardzo dobrze, że jest Pani zaopatrzona w adrenalinę - nie należy o niej zapominać w przypadku uczulenia na jad osy. pozdrawiam serdecznie!