Uczulenie na żółtko a rozszerzenie diety

Mój syn jest uczulony na żółtko ale nie na białko to mam podawać małe ilości białka przy rozszerzaniu diety?

Magdalena StusiĹska

Szanowna Pani,
białko nie jest składnikiem obecnym tylko w białku jajka kurzego, a tak pobieżny opis utrudnia udzielenie własciwej rady. W razie wątpliwości co do diety synka należy skonsultować sie z lekarzem pediatra.

Małgorzata Panek

Jeżeli syn nie jest uczulony na białko, może Pani w małych ilościach, stopniowo zwiększając, wprowadzać białko do diety dziecka, codziennie przez kilka dni, obserwując czy występuje reakcja alergiczna. jeżeli pojawią się zmiany skórne czy biegunka, należy wykluczyć również i białko jaja z diety. U zdrowych dzieci zaleca się wprowadzanie białka po ukończeniu przez dziecko 11 miesiąca życia, gdyż jest silnie alergenne.
W razie niepokojących objawów proszę udać się do pediatry.
Pozdrawiam

Milena Lubowicz

Proszę spróbować dodać niewielką ilość jednego dnia i obserwować przez około 2 dni czy wystąpi jakaś reakcja alergiczna.
Pozdrawiam