Uczulenie w zgięciach u 5-miesięcznego dziecka

Mam pytanie moja 5 misieczna coreczka miala uczulenie w zgieciach,czerwone pod szyjka i przy kolanach i na buzi,lekarz stwierdzil ze to uczulenie na mleko,wiec daje jej bebilon pepti po paru dniach widac bylo poprawe ale pozniej znowu nawrot ,5 dni temu jadla marchewke i wczoraj dostala wysypke na plecach ,brzuszku i glowie a dziaj rano ma to cale rozlane nie wiem czy to po tej marchewce??wogole jest bardziej niespokojna i ciagle budzi sie w nocy i ma chrypke ale to pewnie od placzu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W tej sytuacji konieczna jest konsultacja ze swoim lekarzem. Możliwa jest nie tyle alergia na mleko a np na jakiś inny składnik pokarmowy, który był podawany z mlekiem. Warto wspomnieć iż nie tylko składniki jedzenia mogą uczulać dzieci.