Udar niedokrwienny a zaniki pamięci

witam jestem po udarze niedokrwiennym od pewnego czasu nasiliły się zaniki pamięci.Miesiąc temu się przewróciłam miałam bardzo dużego guza na głowie .Od tej pory bardzo mnie boli głowa ,jeszcze gorsze zawroty ,bolą mnie oczy.Byłam u pani neurolog twierdziła,że do pewnych spraw muszę się przyzwyczaić.TK głowy miałam robione 5-lat temu.Mam 60- lat.W tej chwili bardzo żle się czuje.

Witam,
jeśli samopoczucie będzie się pogarszać, może warto zgłosić się na dyżur neurologiczny.
W trybie planowym warto zgłosić się do Poradni Zaburzeń Pamięci, nie pisze Pani kiedy był udar, mogą to być zmiany poudarowe, ale może też być inny proces chorobowy. Lekarz z pewnością zaleci badania, które uzna za słuszne i wskazane byłoby badanie neurosychologiczne (popularnie zwane badaniem pamięci). Zgodzę się z Panią Neurolog, że do pewnych spraw trzeba się przyzwyczaić, pod warunkiem, że wykluczymy, że nowy proces chorobowy się na to nie nakłada. Polecam też trening funkcji poznawczych (krzyżówki, memory, układanie wyrazów z długiego wyrazu itd, wszelkie zadania logiczne, puzzle-w zależności co Pani lub)i oraz aktywność fizyczną dostosowaną do Pani możliwości.
pozdrawiam

Zaburzenia pamięci warto zdiagnozować u psychologa, jeżeli występują to można wdrożyć terapię,ćwiczenia, które będą pomocne. Natomiast problem złego samopoczucia powinien być omówiony z lekarzem