Udar niekrowienny mózgu a zawroty głowy, odrealnienie i lęki

Siedem miesięcy temu miałam udar niedokrwienny mózgu. Objawił się zawrotami głowy , nieostrym widzeniem i osłabieniem .Po kilku dniach pobytu w szpitalu poczułam się dobrze. Po wyjściu rozpoczęły się moje dolegliwości. Zawroty głowy , odrealnienie , pogłos w głowie, ucisk, lęki. Objawy te trwają przez cały dzień od 7 miesięcy. Nie jestem w stanie normalnie funkcjonować. Psychiatra mówi że to nerwica lękowa, ale leki nie działają. Czy te objawy mogą być pozostałością udaru czy nerwicy co robić.

Dzień dobry,

Podstawową metodą leczenia nerwicy jest psychoterapia, stąd namawiam na bezpośrednią konsultacje z psychoterapeutą w Pani okolicy - który przeprowadzi badanie i zaproponuje odpowiednie postępowanie.
W internecie dostępna jest lista certyfikowanych psychoterapeutów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, wg miejscowości.

Leczenie zaburzeń lękowych może trwać długo zanim uzyska się spodziewany efekt. Niekiedy konieczne są wielokrotne zmiany leków i ich staranne dopasowanie do konkretnego chorego. Niektóre objawy mogą się utrwalić w związku z przebytym udarem. Na szczęście mózg ma duże możliwości kompensacyjne i powoli powinna się Pani poczuć lepiej.