Uderzanie głową w momentach silnego zdenerwowania u 4-latka

Witam. Mój synek lat 4 w stanach silnej radości lub złości uderza głową o szafki o podłogę lub ręką, Robi to lekko i jak zwracamy mu uwagę to robi to jeszcze intensywniej, Jak oduczyć synka takich zachowań? Pozdrawiam

Witam. Bunt i różne jego przejawy to u czterolatka naturalna i rozwojowa sprawa. Jednak z Pani opisu można odnieść wrażenie, że ten bunt przejawia się nad wyraz spektakularnie. Niepokoi mnie właśnie owo "nad wyraz", dlatego zachęcam żeby zgłosić się na konsultację do psychologa lub psychoterapeuty dziecięcego. Pozdrawiam.

Proszę obserwować uważnie synka i uczyć się od niego jak z nim postępować, dziecko nie zawsze rozumie treści uwagi bo ma za mały zasób słów, ale warto porozmawiał z nauczycielkami w przedszkolu jeżeli chodzi do przedszkola, może one będą wiedziały jak postępować lepiej.

Pozdrawiam, Alicja Maria Jankowska
http://psychoterapie-szczecin.pl

Państwa synek potrzebuje wzmocnienia stanu swoich emocji przez cielesne doznania jakimi jest uderzanie głową o coś twardego.Wynika to z jego podwrażliwości czucia głębokiego i nieprawidłowości w modulacji wrażeń.Pomocna okazuje się terapia SI.A co Państwo mogą zrobić w domu?Proponują mocne dociski, turlanie się itp.