Uderzenia gorąca, przyśpieszone bicie serca i rozszerzone źrenice a nerwica

Uderzenie orąca rozszerzone zrenice czasami czuję jak krew dopływa mi do mózgu,robi się gorąco,serce szybciej bije i mam rozszerzone zrenice.Czy to może być spowodowane nerwicą czy skokiem cisnienia?
ponad rok temu

Jeśli wykluczy się przyczyny somatyczne (co może zrobić tylko lekarz), oznacza to faktycznie nerwicę. W tej kolejności- czyli najpierw sprawdzamy somatykę, a potem możliwa jest diagnoza nerwicy.

Witam, jedno wiąże się z drugim, także proszę skorzystać z konsultacji z lekarzem, psychologiem. Trudno bez dłuższej rozmowy wnioskować co jest przyczyną a co współwystępującym objawem. Pozdrawiam serdecznie

Witam serdecznie,

Opisała Pani objawy fizjologiczne, więc najpierw należy skonsultować się z lekarzem i wykonać niezbędne badania. Jeżeli zostaną wykluczone przyczyny natury somatycznej, wtedy zachęcam do wizyty u psychologa.

Pozdrawiam serdecznie,
Magdalena Rachubińska
PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA