Uderzenia w klatce piersiowej

mam uderzenia w klatce piersiowej sa one bardzo nie przyjemne miesiac temu wyladowalam w szpitalu badania nic nie wykazaly co to moze byc?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jakie badania miał Pan wykonywane - holter ekg?? Pojedyncze skurcze dodatkowe nie stanowią żadnego zagrożenia. Zdarza się jednak, że potencjalnie niegroźne ekstrasystolie są subiektywnie bardzo źle tolerowane przez pacjenta. Opisywane są jako uczucie "zamierania" serca, "zrywania", "wyrywania" się w piersi, "uderzania" serca o klatkę piersiową. W takich sytuacjach podejmuje się próby wyeliminowania zburzeń. Można także zbadać tarczycę oznaczając poziom hormonów TSH, fT3 i fT4. Tak czy inaczej warto pozostawać pod kontrolą lekarza rodzinnego.