Uderzenie w otwarte oko

Parę nocy temu, gdy wstawałam do córki, uderzyłam się w oko. Sytuacja wyglądała tak, że było ciemno i pośpiesznie otworzyłam oczy i pochyliłam się w przód by zaświecić lampkę, lecz okiem natrafiłam na łóżeczko. Dostałam centralnie w otwarte lewe oko. Wiadomo w danym momencie bolało i bałam się je otworzyć, lecz po chwili wszystko było ok. Widzę normalnie, lecz od tego czasu "czuję", że mam to oko, nie mogę tego nazwać bólem, ale to takie dziwne uczucie, siniaka nie było ani obrzęku. Jedynie od tego czasu dziennie boli mnie głowa, raz mocniej raz słabiej. Chwilowo jestem przeziębiona, więc myślę, że ból głowy wiąże się z katarem. Czy z powodu takiego dość mocnego uderzenia mogło dojść do czegoś poważniejszego, czego nie widać na zewnątrz? Czy okulista przyjmie mnie w miarę szybko, gdy zgłoszę, że jestem po urazie?

KOBIETA ponad rok temu

Witam!

Zawsze po jakimkolwiek urazie warto sprawdzić stan oka. Jest to sytuacja nagła, więc nie powinno być problemu z dostaniem się do okulisty. Lekarz oceni dno oka po rozszerzeniu, aby wykluczyć jakiekolwiek zmiany pourazowe.

Pozdrawiam serdecznie